ما را دنبال کنید در

روش سالم خانگی شست و شوی سبزیجات

باکتری ها از طریق مختلف بر روی میوه ها و سبزیجات راه می یابند. با کتری ها بیشتر از طریق آبیاری و دریافت کود وارد خاک و بعد وارد میوه و سبزی می شود.نشانه ای مبنی بر آلوده شدن سبزیجات به باکتری وجود ندارد و تنها شستشوی صحیح راه جلوگیری از عدم ابتلا به مسمومیت است.

بعد از دست زدن به سبزیجات یا میوه های خام دست خود را بشویید به خصوص افراد در معرض بروز عفونت شامل زنان باردار، افراد مسن و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف باید دست های خود را به طور کامل هنگام دست زدن به سبزی ضد عفونی کنند.

باکتری های موجود در سبزیجات موجب ایجاد بیماری و مسمومیت می شود که باید برای جلوگیری از آن ها از روش های صحیح و مناسب برای ضدعفونی کردن و شستشوی سبزیجات استفاده کرد.

تیم ویتال با بکارگیری بهترین و پاکیزه ترین روش های شستشو با خیالی اسوده انواع سالاد ویتال را به شما پیشتهاد میکند.

روش صحیح خانگی شستشوی سبزیجات

مصرف سبزیجات و میوه های آلوده سبب ابتلا به بیماری ها و مسمومیت های بسیار خطرناک می شود بنابراین همیشه باید قبل از مصرف سبزیجات آنها را به روش صحیحی بشوییم و در شستشوی این خوراکی ها دقت بیشتری انجام دهیم.

بی توجهی به نکات بهداشتی در مراحل آماده سازی سبزیجات می تواند آنها را به یک ماده غذایی زیان بار تبدیل کند .

 

شستن سبزیجات با آب نمک

در ظرفی آب ولرم بریزید و سپس ۲ قاشق مرباخوری نمک را به آن بیافزایید ، اکنون میوه یا سبزی را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در آن بخوابانید و سپس با آب سرد بشویید.

ضدعفونی و شستشوی سبزیجات با محلول سرکه سفید

دریک کاسه آب ولرم یک قاشق غذاخوری سرکه سفید بریزید و میوه و سبزی را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید ، سپس با آب سرد بشویید. اسید موجود در سرکه سفید سبب از بین رفتن باکتری ها و باقی مانده حشره کش از روی پوست میوه ها و سبزی ها می شود.

 

شستن و ضدعفونی سبزیجات با مخلوطی از جوش شیرین و آب لیمو

روی میوه و سبزی برای ضد عفونی شدن مخلوطی از یک قاشق آب لیمو و ۲ قاشق جوش شیرین بپاشید و پس از چند ثانیه آن را بشویید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =

0